Jauktais koris “Малиновый звон” Krievu kultūras centrā strādā kopš 1994. gada.

Kolektīva saknes meklējamas vairāk kā 30 gadu senā pagātnē, kad 1980. gados Daugavpils kultūras namā tika izveidots kara un darba veterānu koris. Diriģenta un mākslinieciska vadītāja pienākumus veica Pāvels Gončarovs, tieši viņam kora dalībnieki var pateikties par izciliem kopīgiem panākumiem. Koristi veiksmīgi uzstājās vairākos koncertos, festivālos un dažādos kultūras pasākumos. 1988. gadā Latvijā notika pirmais republikas krievu koru festivāls. Žūrijā un skatītāji augsti novērtēja kora meistarību un dalībnieku augstās un tīrās balsis. Pēc festivāla rezultātiem koris saņēma visaugstāko apbalvojumu – “GRAN-PRI”!

1994. gadā kolektīvs turpināja darbu Krievu kultūras centrā ar jauno nosaukumu “Малиновый звон”. Kora repertuārā ir krievu tautas melodijas, garīgie un klasiskie darbi, mūsdienu dziesmas, latviešu, baltkrievu un ukraiņu autoru radošie aranžējumi. Diriģenti un kora vadītāji bija Henrihs Gaļickis, bet vēlāk  Vasilijs Kuženko (1931 -2018).

Kopš 2017. gada janvāra Pāvels Gončarovs ir kļuvis par kora diriģentu un māksliniecisko vadītāju, koncertmeistari – Gaļina Vsesvjatskaja, Mariama Istratija, Jūlija Vasiļjeva un tagad Olga Gončarova. Koris “Малиновый звон” ir pastāvīgs Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla „Серебряные колокола” dalībnieks, aktīvs pilsētas un reģionālo pasākumu dalībnieks, ir uzstājies Maskavā, Kohtla-Jervē, Sillamē un Visaginā, bet tā galvenie koncertlaukumi ir tur, kur ar savus pasākumus rīko Krievu kultūras centrs.

2017. gada 4. decembrī koris “Малиновый звон” vērienīgi svinēja 35 gadu jubileju Latviešu kultūras centra koncertzālē.

Mēģinājumi notiek otrdienās un trešdienās.

Kolektīva vadītājs Pāvels Gončarovs.

Kontakttālrunis: +371 654 13792, e-pasts: krievunams@daugavpils.lv